Przesyłki kurierskie zagraniczne.

Jak prowadzić biznes? Uruchomienie działalności, dokumenty, księgowość, finanse.
Awatar użytkownika
mila
Posty: 37
Rejestracja: 27 lut 2019, 16:44

Przesyłki kurierskie zagraniczne.

Post autor: mila »

Czy mieli Państwo kiedykolwiek okazję wysyłać coś za granicę i to w sprawach służbowych? Właśnie dostałam polecenie, by znaleźć kogoś dobrego, kto się tym zajmuje i jestem w kropce, bo sama nie znam, a na poleceniu z sieci to średnio mogę wierzyć. W naszym regionie nikt się tym nie zajmuje, a i nie ma się kogo poradzić, dlatego pozwoliłam sobie tutaj napisać. Może ktoś z Was ma jakieś informacje i się nimi podzieli...
Awatar użytkownika
palma
Posty: 51
Rejestracja: 21 maja 2019, 11:43

Re: Przesyłki kurierskie zagraniczne.

Post autor: palma »

Jakiś czas temu nadawałem taką standardową paczkę i płaciłem do 79 zł, ale nie pamiętam u kogo i skąd miałem namiar. To była jednorazowa prośba byłej szefowej, która zresztą teraz to już jest na stałe w innym kraju. W sumie, to masz internet, nie? To dziś kopalnia wiedzy i tam się dziś wszystko znajduje. Może popatrz u pośredników kurierskich jak e-paczka czy coś podobnego. Jest ich pełno, a ceny będą mieli różne na pewno.
Awatar użytkownika
darka
Posty: 22
Rejestracja: 16 cze 2019, 14:36

Re: Przesyłki kurierskie zagraniczne.

Post autor: darka »

Ja też szukałam w sieci, ale nie miałam tyle czasu, żeby czekać na odbiór paczki przez kuriera zewnętrznego, bo przesyłka wyszłaby ode mnie z opóźnieniem jednodniowym, więc po prostu poszłam na pocztę i tam ją nadałam. Może i przepłaciłam, ale dostałam numer do namierzania i teraz wiem, że kontrahent sam może to sprawdzić i mniej więcej będzie wiedział, kiedy paczka do niego przyjedzie.
Awatar użytkownika
maja
Posty: 54
Rejestracja: 28 maja 2019, 18:19

Re: Przesyłki kurierskie zagraniczne.

Post autor: maja »

A no to w sumie nie jest jakieś skomplikowane zagadnienie i ja się podpisuję pod tym, żeby kuriera zagranicznego albo w sieci poszukać, albo z polecenia kogoś wynająć. Wydaje mi się, że taką najbardziej znaną firmą tego rodzaju jest Speedpack https://www.speedpack.com.pl/ . Od dawna jeżdżą po całej Europie i oferują różny transport, w tym także całopojazdowy. Myślę, że na łamach strony znajdziecie więcej informacji.
Awatar użytkownika
Ramai58
Posty: 5
Rejestracja: 07 lis 2019, 18:54

Re: Przesyłki kurierskie zagraniczne.

Post autor: Ramai58 »

Wiecie coś więcej na ten temat? Bardzo mnie to zaciekawiło i szukam więcej informacji.
Miłość kończy się czasem małżeństwem, a czasem z małżeństwem.
Awatar użytkownika
Andre
Posty: 195
Rejestracja: 17 lut 2020, 12:34

Re: Przesyłki kurierskie zagraniczne.

Post autor: Andre »

Transport międzynarodowy to dosyć spore przedsięwzięcie - warto powierzyć takie działania odpowiedniej firmie transportowej jak Magemar https://magemar.com.pl/ Oni specjalizują się w transporcie morskim oraz lądowym - dostarczą towar do każdego kraju europejskiego.
Awatar użytkownika
Arrek
Posty: 54
Rejestracja: 20 mar 2020, 18:26

Re: Przesyłki kurierskie zagraniczne.

Post autor: Arrek »

Tu już raczej te większe firmy kurierskie mogą zaproponować tego typu wysyłkę. Wiadomo, że paczki też więcej kosztują i trzeba się z tym liczyć. Ja bardzo sobie chwalę mój punkt ups zielona góra, szybko i wygodnie mogę tu wysłać przeróżne paczki, nawet i zagraniczne. Cenowo też to fajnie wychodzi, choć czasem i taniej w innej firmie.
Awatar użytkownika
abraham
Posty: 192
Rejestracja: 30 cze 2020, 21:52

Re: Przesyłki kurierskie zagraniczne.

Post autor: abraham »

Chyba każdy z kurierów ma w opcji wysyłkę przesyłek za granicę. Ja najczęściej przede wszystkim korzystam z usług brokera kurierskiego i jestem zdania, ze jest to najlepsze rozwiązanie. Myślę, że to co napisano w https://www.sendit.pl/blog/jak-wyslac-komus-prezent również jest możliwe i realne do wykonania.
Awatar użytkownika
lobster22
Posty: 76
Rejestracja: 29 maja 2019, 14:17

Re: Przesyłki kurierskie zagraniczne.

Post autor: lobster22 »

Nie dziwię Ci się. Bo broker to zawsze najlepsze rozwiązanie. Można wysyłać paczki taniej i szybciej. Nie wiem dokąd chce wysyłać paczki, ale tutaj https://www.kurjerzy.pl/paczka-do-niemiec/de możesz wysłać paczki do Niemiec. Korzystając właśnie usług brokera. Sprawdź jak to działa, bo moim zdaniem warto.
ODPOWIEDZ