Profesjonalne przygotowanie do porodu

Inne tematy. Masz pytanie, na które nie znalazłeś odpowiedzi gdzie indziej? Zajrzyj tutaj.
Awatar użytkownika
kamila_93
Posty: 12
Rejestracja: 04 sie 2019, 13:05

Profesjonalne przygotowanie do porodu

Post autor: kamila_93 »

Cześć! Poszukuję szkoły rodzenia, w której zostanę odpowiednio przygotowana do porodu. Co sądzicie na temat centrum-mam? Warto się tam wybrać? Jak oceniacie przygotowanie położnych?
Awatar użytkownika
Selma_82
Posty: 15
Rejestracja: 21 maja 2019, 16:17

Re: Profesjonalne przygotowanie do porodu

Post autor: Selma_82 »

Jeśli chodzi o położne z centrum – mam to bardzo je polecam. To osoby, które na co dzień pracują z dziećmi, więc mają praktyczną wiedzę i umiejętności w tym temacie. Widać, że te Panie lubią swoją pracę i wykonują ją z zaangażowaniem. 
Awatar użytkownika
Catty
Posty: 336
Rejestracja: 27 maja 2019, 17:10

Re: Profesjonalne przygotowanie do porodu

Post autor: Catty »

Przygotować trzeba się również odpowiednio do ciąży. Już do pierwszego tygodnia. Dlatego jeśli planujecie dziecko, polecam przeczytać sobie artykuł na stronie https://www.mustela.pl/mustela-blog/1-t ... darz-ciazy. Wiele się z niego możecie dowiedzieć ;)
Awatar użytkownika
bornegen
Posty: 170
Rejestracja: 18 lut 2020, 19:21

Re: Profesjonalne przygotowanie do porodu

Post autor: bornegen »

A dla maluszków jakiej marki kosmetyki kupujecie? Ja przeglądam sobie różne tutaj https://www.lansinoh.pl/ . Znacie tę markę? Stosujecie? To chyba dobra marka, co nie? Jestem dopiero w ciąży ale już staram się zrobić jakąś wyprawkę. Powiedźcie mi - co na początek będzie najważniejsze z kosmetyków?
Awatar użytkownika
pikolo
Posty: 106
Rejestracja: 19 lut 2020, 14:30

Re: Profesjonalne przygotowanie do porodu

Post autor: pikolo »

A bierzecie też dodatkowo jakieś suplementy w trakcie trwania ciazy? ja zaczelam za rada lekarza suplementowac https://ovarin.pl/ ktory ma rowniez kwas foliowy i wplywa regulujaca na gospodarke hormonalna
Awatar użytkownika
Andre
Posty: 195
Rejestracja: 17 lut 2020, 12:34

Re: Profesjonalne przygotowanie do porodu

Post autor: Andre »

Warto sie przygotowac do ciąży jak i do przywitania nowego członka rodziny. To wyjątkowy czas - ja polecam od siebie zakupić odpowiednie ubrania do karmienia jak i akcesoria dla maluszka typu kokon czy kocyk stąd https://www.coolmama.pl/ Wybór jest spory a produkty są polskie- a to gwarancja najwyższej jakości
Awatar użytkownika
lila
Posty: 36
Rejestracja: 19 lip 2020, 10:50

Re: Profesjonalne przygotowanie do porodu

Post autor: lila »

Mam takie pytanko. Co sądzicie o bankowaniu krwi pępowinowej. Czy trzeba się do tego też jakoś przygotować?
Awatar użytkownika
agatta12
Posty: 17
Rejestracja: 25 lis 2019, 14:01

Re: Profesjonalne przygotowanie do porodu

Post autor: agatta12 »

lila pisze: ↑10 sie 2020, 12:31 Mam takie pytanko. Co sądzicie o bankowaniu krwi pępowinowej. Czy trzeba się do tego też jakoś przygotować?
Też się jakiś czas temu zastanawiałam i jeśli o mnie chodzi to ja jestem na tak. Poczytałam trochę na ten temat, trafiłam też na historie rodziców, kiedy komórki macierzyste uratowało ich dziecko lub rodzeństwo. To mnie utwierdziło i ja z oferty Diagnostyka Bank Komórek Macierzystych korzystałam i tam jest krew przechowywana. Co do przygotowania to niespecjalnie. Tyle, że musisz mieć zestaw do pobrania krwi. Taki kurier dostarcza po podpisaniu umowy. Wszystkie formalności można bez wychodzenia z domu załatwić. Gdybyś miała jeszcze jakieś pytania to śmiało. Polecam też ich stronę, tam są wszystkie informacje. Jeszcze tylko powiem, że gdybym się nie zdecydowała na ten krok to wiem, że bym tego żałowała.
Awatar użytkownika
blonda
Posty: 89
Rejestracja: 18 cze 2019, 23:04

Re: Profesjonalne przygotowanie do porodu

Post autor: blonda »

a wybralyscie juz szpital? bo jesli nie to z wlasnego doswiadczenia moge polecic szpital Medicover :) kazdej kobiecie zycze, zeby rodzila w takich warunkach i w takiej atmosferze, personel mega, na kazde zawolanie, we wszystkim pomagaja, doradzaja, nie zostawiaja swiezo upieczonej mamy samej sobie
Awatar użytkownika
evelinka34
Posty: 53
Rejestracja: 19 lut 2020, 12:23

Re: Profesjonalne przygotowanie do porodu

Post autor: evelinka34 »

Ja przed porodem bardzoo bardzoo dużo czytałam i się przygotowywałam. Tak samo do opieki nad dzieckiem :) ciekawostką jaką się dowiedziałam było taki jaki jest wpływ szumu na dziecko. Bardzo ciekawe i przydatne!
Awatar użytkownika
barnii
Posty: 14
Rejestracja: 31 maja 2020, 14:34

Re: Profesjonalne przygotowanie do porodu

Post autor: barnii »

a powiedzcie mi dziewczyny, co sądzicie na temat pozyskiwania krwi pepowinowej i bankowania? my z mezem dlugo rozmawialismy i zdecydowalismy sie na to. Diagnostyka Bank Komorek Macierzystych ma obecnie fajna oferte dla kobiet w ciazy
Awatar użytkownika
Wiolkas
Posty: 73
Rejestracja: 07 paź 2019, 18:57

Re: Profesjonalne przygotowanie do porodu

Post autor: Wiolkas »

Może warto pomyśleć o szkole rodzenia? Ja to mam bardzo dobre wspomnienia ze szkołą, do której chodziłam. W internecie można też znaleźć sporo porad dotyczących zarówno porodu jak i ciąży. Tak stronka https://dzidziusiowo.pl/planujemy-ciaze ... siaczkowym to jedno z takich miejsc.
uluśś

Re: Profesjonalne przygotowanie do porodu

Post autor: uluśś »

Hej, to zależy, w jakim mieście mieszkasz. Jeżeli na Podlasiu to polecam bezpłatną szkołę rodzenia w Białymstoku. Ja polecam bardzo pozytywnie :). Ogólnie przy pierwszej ciąży taka szkoła rodzenia to bardzo pomocny etap przygotowujący do porodu. Każda kobieta powinna tego spróbować, jeżeli czuje się niepewnie w roli mamy :)
ODPOWIEDZ