Czasy, gdy wystarczyło nam wygodne łóżko, już dawno minęły. Decydując się na pobyt w danym hotelu, oczekujemy, że spełni on nasze potrzeby nie tylko w zakresie odpoczynku, ale i w kwestii rozwijania pasji. Chcemy, by miejsce, do którego się udajemy, nie wiązało się rezygnacją ze swojego stylu życia. Rozbudowana strefa wellness & spa to już podstawa. Coraz częściej szukamy miejsc, które zapewnią nam możliwość wysokiej jakości treningu. Dowiedz się, jak wybrać sprzęt do siłowni hotelowej.
Siłownia w hotelu to nie żadna fanaberia, lecz coraz częściej norma. Ponad połowa turystów zarówno w czasie urlopu, jak i podróży biznesowej nie zamierza rezygnować z aktywności fizycznej i jest w stanie wydać więcej na pobyt niż przeciętny podróżny, pod warunkiem że miejsce spełni ich potrzeby. Urządzając hotelową siłownię, najlepiej zwrócić się po pomoc do profesjonalistów, np. firmy SportsArt, producenta sprzętu fitness, aby zyskać pewność, że nienadzorowana sala do ćwiczeń jest bezpieczna, a zainstalowane w niej sprzęty są łatwe w obsłudze i zapewniają efektywny trening.
Personalizacja sprzętu do siłowni
Urządzając hotelową siłownię, wcale nie musimy mieć w pamięci obrazu standardowej siłowni sieciowej. Warto zadbać o jej personalizację, czyli wygląd sprzętu fitness (materiał i przeszycia tapicerek, wykończenie powierzchni metalowych). Zamawiając sprzęt do siłowni bezpośrednio od producenta, masz możliwość wyboru koloru, a w niektórych sytuacjach nawet umieszczenia logotypu na poszczególnych elementach.
Sprzęt do siłowni hotelowej dopasowany do rodzaju treningu
Planując aranżację hotelowej siłowni, koniecznie trzeba uwzględnić potrzeby treningowe swoich gości. W praktyce oznacza to stworzenie stref do treningu cardio, siłowego poszerzonego o strefę wolnych ciężarów i opcjonalnie jogi.
Strefy cardio, siłowa i strefa wolnych ciężarów
W strefie nastawionej na trening cardio sprawdzą się takie urządzenia jak bieżnia, orbitrek, rower stacjonarny, spiningowy i powietrzny airbike, stepper, ergometr wioślarski. Goście, którzy chcą popracować nad wyglądem brzucha, mięśni nóg, rąk i grzbietu, z pewnością wybiorą strefę do treningu siłowego. Wielostanowiskowy atlas, platformy wibracyjne, regulowana ławeczka do brzuszków, hantle z możliwością dokładania ciężarów, odważniki kettlebell, uchwyty do pompek, drążki do podciągania, poręcze stacjonarne, wyciąg stacjonarny dolny i górny, opaski oporowe – te wszystkie sprzęty nastawione są zwiększanie masy mięśniowej i wytrzymałości organizmu. W strefie wolnych ciężarów, nastawionej na kształtowanie sylwetki i siły, nie powinno zabraknąć stanowisk do treningu grzbietu, klatki piersiowej, barków, ramion, nóg oraz dużego wyboru ławeczek treningowych, sztang i gryfów. Jeśli nie masz zbyt dużo miejsca, warto zdecydować się na maszynę Smitha, która pozwala na trening całego ciała i zdaniem wielu może zastąpić całą siłownię.
Strefa jogi
Strefę jogi należy wyposażyć w maty, wałki (bolstery), koła do jogi, paski, klocki i krzesełka, które będą wspierać ciało podczas pogłębiania wykonywanych pozycji i stopniowo przyczyniać się do zwiększania zakresu ruchu. Warto również pomyśleć o zamontowaniu drążka baletowego.
Sprzęt do siłowni zaaranżowanej w pokoju hotelowym
Jako że niektóre osoby lubią ćwiczyć w ciszy i z dala od spojrzeń innych osób, warto umieścić sprzęt do siłowni w pokoju hotelowym. Takie rozwiązanie umożliwia wykorzystanie bramy do ćwiczeń Adaptiva G-wall od SportsArt. Pozwala ona na wykonanie kompletnego treningu na powierzchni zaledwie 3 m². W zależności od wariantu bramy można wykorzystać odważniki kettlebell, worki treningowe, sztangę, piłki lekarskie czy też matę do ćwiczeń.